Lista aktualności Lista aktualności

XVII Leśny Rajd Rowerowy - Podsumowanie

Tradycyjnie już po raz siedemnasty w pierwszą sobotę września odbył się na terenie RDLP w Pile Regionalny Rajd Rowerowy.

W tym roku gospodarzem XVII edycji Leśnego Rajdu Rowerowego było Nadleśnictwo Zdrojowa Góra. Na metę w miejscowości Krępsko przyjechało ponad 600 uczestników z Nadleśnictw: Jastrowie, Płytnica, Lipka, Okonek, Złotów i Zdrojowa Góra. Łącznie w festynie uczestniczyło ok. 900 osób. Grupy uczestników z poszczególnych nadleśnictw rywalizowały pomiędzy sobą w zawodach sprawnościowych i konkursie wiedzy przyrodniczej. W tym roku Puchar Przechodni XVII Leśnego Rajdu Rowerowego trafił do Nadleśnictw Zdrojowa Góra i Lipka, które wspólnie zajęły I miejsce.
Celem rajdu była promocja i popularyzacja aktywnego wypoczynku w lesie, popularyzacja ciekawostek przyrodniczych oraz promocja obchodów 95-lecia PGL LP. W trakcie festynu zasmakować można było dobrej dziczyzny i owoców lasu w tym żurawiny. I choć deszczowa aura nie rozpieszczała  to atmosfera wśród uczestników była dobra, a humory wyśmienite.